Garážová vrata

Pojmem vrata označujeme mechanická zařízení sloužící k uzavírání garáží, průjezdů atd. Pomocí vrat také jednoduše řešíme kontrolu vjezdů a vstupů. Vrata nachází využití jak u rodinných a obytných domů (v tzv. privátní sféře), tak i u komerčních a průmyslových objektů. Elegantní a praktické zabezpečení vjezdů a garážových stání.

  • Minimální nároky na manipulační prostor komfortní ovládání.
  • Navíjení lamel elektromotorem s možností dálkového ovládání.
  • Zvuková, tepelná a bezpečnostní ochrana.

K vratům nabízíme mnoho doplňků, které zvyšují pohodlí při jejich ovládání, např. dálkové ovládání, nouzové ruční ovládání (pro případ výpadku proudu), spínač na klíč, uzamykatelnou tlačítkovou kombinaci, aj. bezpečnostní prvky.

Garážová vrata dělíme dle způsobu provedení na:

  • Sekční
  • Rolovací

Sekční garážová vrata

V dnešní době sekční vrata představují standard v oblasti garážových vrat. U tohoto typu vrat se dokonale podařily skloubit ty nejlepší vlastnosti různých typů vrat. Sekční vrata mají minimální hlučnost a v garáži zabírají pouze místo pod stropem, proto lze využít celý prostor garáže. Další výhodou je neomezená možnost barevného provedení. Sekční garážová vrata se nejčastěji používají pro uzavírání garáže. Ve spojení s pohonem na dálkové ovládání je otevírání vrat rychlejší, pohodlnější a v první řadě bezpečnější.www.krispol.pl/cz/produkty/garazova_vrata/sekcni

Rolovací garážová vrata

Při konstrukci rolovacích vrat byla prvořadá úspora místa. Prostor potřebný pro montáž a provoz rolovacích vrat byl snížen na minimum. Vrata lze namontovat na jakýkoliv otvor. A vzhledem k tomu, že jsou kompletně vyrobená z hliníku - nikdy nezkorodují. Rolovací garážová vrata se nejčastěji používají pro uzavírání garáže. Ve spojení s pohonem na dálkové ovládání je otevírání vrat rychlejší, pohodlnější a v první řadě bezpečnější. Dále se rolovací vrata používají k zabezpečení a uzavření prosklených výloh, vchodů a k předělení prostor.

Garážová vrata jsou vhodná nejen při výstavbě nových objektů, ale je možné i použití namísto vrat stávajících. Lamely jsou dodávané v široké barevné škále. Vícenásobným lakováním při jejich výrobě je dosaženo vysoké odolnosti proti povětrnostním vlivům a stálobarevnosti. Materiálem jsou robusní válcované hliníkové profily v tloušťce 55 nebo 77 mm, plněné polyuretanovou pěnovou hmotou.