Rolety

Systémy rolet

Rolety rozdělujeme na:

  • Předokenní roleta se zaomítacím boxem: určena pro montáž do novostaveb, při rekonstrukcích a zateplování.
  • Předokenní roleta: určena pro dodatečnou montáž do ostění.
  • Nadokenní roleta: určena pro montáž jako součást plastového okna, jak u novostaveb tak při rekonstrukcích.

Exteriérový stínící, izolační a bezpečnostní prvek. Tepelná izolace je zaručená použitím nejlepších materiálů, tj. vysoce kvalitního a velmi odolného hliníku (plněného polyuretanovou pěnou). Rolety vytvářejí vyrovnané vnitřní klima. V zimě zůstává teplo uvnitř a tím šetříte až o 40 % energie. V létě vedro zůstává venku a uvnitř je příjemný chládek.

Obtěžování hlukem se použitím předokeních rolet výrazně snižuje. Jsou ovládány buď manuálně s popruhem nebo klikou, elektrickým pohonem s automatickým kontrolním systémem a dálkovým ovládáním, včetně automatiky, která dokáže za vás předstírat, že jste doma. Hliníkové lamely jsou tak zajištěny, že je lze jen těžko vypáčit, a proto jsou výbornou ochranou proti vloupání.

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) nebo plastové. Standardně jsou dodávané v 9-ti barevných odstínech. Hliníkové vodící nohy se připevňují na rámu okna nebo do ostění. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL a imitace dřeva).

Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 6-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je možný dodat i v kulatém provedení a ve stejné barvě jako vodící nohy. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.