Firmy nemohou nesídlit

Žádný z podniků, který u nás existuje, nemůže být bez firemního sídla. Jednak je toto vyžadováno zákonem, který nelze obcházet, a jednak je to vlastně i velice praktická záležitost, protože kdyby některý podnik své sídlo neměl, nikdo by ho nenašel a obchody by se tím pádem nemohly hýbat.

jednoduchý objekt

Každá firma tedy své sídlo má. Musí ho mít už ve chvílích, kdy vzniká, protože bez toho by se nemohla ani zrodit, a pak ho má až do doby, než se v ní s podnikáním definitivně skončí. Jenže je pochopitelné, že jsou firemní sídla různá, stejně jako jsou vlastně různé i jednotlivé firmy. Jeden podnik tak reprezentuje třeba přímo učiněný palác, který vzbuzuje už na první pohled důvěru, zatímco majitel jiné firmy má třeba i jenom něco nevalně vyhlížejícího a zastrčeného, co rozhodně důstojně nereprezentuje. A zatímco se u toho prvního obchody i díky jeho image související s kvalitním sídlem hýbou, ten druhý na tom může být klidně i docela špatně.

Ale tak tomu nemusí být napořád. I ten, kdo nemá na to, aby si nějaké luxusní firemní sídlo koupil, se tímto může pyšnit. A to když využije virtuální sídlo, tedy možnost založit si a provozovat svoji firmu v dostatečně kvalitní nemovitosti někoho jiného.

honosná budova

Jsou tu prostě i majitelé reprezentativních objektů, kteří dávají podnikatelům k dispozici svoji adresu. Sem si pak mohou podnikatelé, kteří zde virtuálně sídlí, nechat posílat poštu, tady jim korespondenci i zpracují a přepošlou, tady mohou být v určité míře k dispozici třeba i kancelářské prostory. A i když takové sídlo majitelům zde jen virtuálně sídlící firmy nepatří, má svůj nesporný význam. Vzbuzuje zájem veřejnosti, což je nezbytný předpoklad pro normální fungování byznysu.

A protože si žádný majitel firmy takové dokonalé virtuální sídlo nekupuje, ale má ho pouze omezeně k dispozici, nepřijde to ani na moc velké peníze. A bývá to tedy docela rozumná investice.