Nezařazené

Pořiďte si originálního mazlíčka

Jako malé děti jsme měli doma křečky, andulky, psa nebo kočku. Dnes, když si chcete pořídit nového domácího mazlíčka, můžete si vybrat klidně i něco jiného. Dneska frčí mini prasátka, která sice vůbec nejsou mini, za to je s nimi spousta srandy a mazlení. A pokud chcete něco menšího, ovšem stejně zajímavého a originálního, chovejte doma třeba ježka. I když se to může zdát malinko neobvyklé, v dnešní době se to pomalu stává úplně normální záležitostí. Takže vám nedá ani moc práce si podobné, běžně nevídané domácí mazlíky také pořídit domů.

Ježek v kleci

Živého ježka v kleci opravdu můžete mít klidně doma. Samozdřejmě se nejedná o běžný druh ježka, kterého vídáme u nás v přírodě, jedná se o druh ježka bělobřichého, ten je nejčastěji chován v zajetí. Oproti našemu evropskému ježkovi je ale menší, takže do domácnosti je jako dělaný. Jeho chov není moc náročný, potřebuje ale pozornost a péči, chováním je dost podobný kočce, takže se občas také pomazlíte. Trpasličí ježci jsou roztomilí a nejvíce pozornosti potřebují hlavně při prvním kontaktu, dokud si na nového majitele nezvyknou. Ježci přes den spí a budí se k večeru, takže jsou ideálním mazlíčkem do dnešní rychlé a uspěchané doby.
hlava prasátka

Prasátko, které určitě nesníte

Mít doma mini prasátko je dnes už docela normální. Před pár lety je začalo chovat nejprve pár nadšených chovatelů, ale tento trend se rychle rozšířil. Chovají se nejen proto, že jsou nezvyklý, ale také proto, že to jsou moc milá a mazlivá stvoření. Chovají se podobně jako pes, také se chodí venčit ven a jíst budou prakticky s vámi. Jen pozor, ve většině případů takové mini prasátko vyroste do velikosti větší než mini, a to potom není žádná legrace třeba v panelákovém bytě.
axolotl v akváriu

Něco zvláštního v akváriu

Jste milovníky rybiček a vodních živočichů. Tak to si určitě pořiďte domů axolotla mexického neboli vodního dráčka. Přezdívá se u tak, protože ho vzhledově připomíná. Malý vodní dráček se dorůstá zhruba 35 centimetrů a vypadá jako by se usmíval. Nedoporučuje se ho chovat v akváriu s jinými druhy ryb, takže mu akvárium pořiďte vlastní. Vodní dráček je obojživelník, proto potřebuje dost místa pro plavání i nějaký kámen na suchu.