Studentův nejlepší pomocník

Přečetli jste si nadpis a ihned vám vyskočilo v hlavě: „Energy drink?“ Tak to je špatně. Energy drinky jsou ty největší hnusy, které do sebe mladí lidé lejí. Nejedná se o nic jiného, než o surový cukr s kofeinem, který v této kombinaci není vůbec zdraví prospěšný, ba právě naopak, několik studií ukázalo na nadměrnou konzumaci energy drinků a vůbec těchto nápojů jako jednu z příčin mnoha nemocí. Výrobcům je samozřejmě jedno, co do svých pitíček cpou, protože dokud budou lidé, kteří je budou baštit, tak není důvod, proč je nějak napravovat.

energetické nápoje v lahvi v ledničce

Ovšem když se podíváte už jen na samotnou kombinaci, energy drink je vlastně cukr s kávou, akorát zabalený do takového obalu, aby si to daly i osmileté děti.

Tyto nápoje jsou hlavně populární u mládeže a studentů, kteří díky nim zvládají náročné zkoušky na vysoké škole a posléze také náročné zapojení do dospělého života v práci. Ovšem jaký tento nápoj může mít benefit pro vaše zdraví, když stojí patnáct korun? Nic extra tam nebude.

 hrnek na kávu plný kávových zrníček

Přesně proto se spousta lidí obrací na nový objev z exotických zemí, který se dávkuje v tabulkách či jako prášek – guarana. Tento opravdu cizokrajně znějící doplněk stravy je naprosto přírodní náhražkou energetických nápojů, který je zbaven veškerých toxických a chemických sloučenin. Jedná se o čistě přírodní produkt, který domorodí indiáni používají, aby vydrželi celé noci vzhůru. Protože se jedná o přírodní látku, není nepřirozená pro naše tělo, daleko lépe se vstřebává a nezanechává po sobě zdevastovaný organismus – co to znamená? Je daleko vhodnější než v továrnách slévané jedy, které už chemicky smrdí, jen co otevřete obal. Guarana je sice podstatně dražší, takže studenti si budou muset našetřit, ovšem celkově se daleko více vyplatí, protože udrží mysl pozornou a připravenou na učení daleko lépe, než ten nejdražší drink vůbec umí. A přesně proto si studenti raději hodí guaranu a jdou.

energetické nápoje v nabídce v obchodě