Nezařazené

Užitečné rady, jak zařídit dětský pokoj

Dětský pokoj je místností, kterou si řada rodičů netroufne vybavit bez pomocí šikovného architekta nebo bytového designéra. Dětský pokoj je totiž místem, které pojí hned několik funkčních celků dohromady. Musí tu být prostor pro hraní případně učení, odpočinek a v neposlední řadě i na kvalitní spánek. Zároveň je to také místo, kde by se dítě mělo primárně cítit pohodlně a bezpečně. Jak tedy neútulný pokoj přeměnit na malé království, které ale zároveň bude růst společně s dítětem a bude mu poskytovat dostatek prostoru na vlastní realizaci?

Kvalitní základ, který doplní výrazné doplňky

dítě při hraní

Kvalitní nábytek do dětského pokoje, který bude splňovat všechny technické a bezpečnostní normy, rozhodně nebude laciný. Jak ale už bylo řečeno, dětský nábytek je vhodné vybírat s rozvahou. Nábytek v podobě závodních aut nebo princezen z pohádek sice z počátku vypadá roztomile a děti se pro něj nadchnou, ale stejně rychle je i omrzí. Velmi rychle by se takové dítě mohlo ocitnout v situaci, kdy se za takový nábytek bude spíše stydět, než by ho hrdě ukazovalo kamarádům. Jak dítě pomalu roste, společně s ním jsou i kladeny vyšší nároky na prostor a vybavení dětského pokoje. Kvalitní nábytek by s ním měl udržet krok, i když to nebude asi příliš jednoduché. Mnoho firem však nabízí kvalitní nábytek, který dokáže od útlého věku dítěte sloužit až do dob studentských. Investujte do kvalitního nábytku, který lze během let velmi snadno proměnit za pomoci barevných doplňků a textilií. Rozhodně se bude jednat o menší investici, než koupě nového zařízení do dětského pokoje.

Osvědčené a nezávadné materiály

dětský poko

Není pro vás určitě žádný tajemstvím, že dítě objevuje v počátcích svět kolem sebe primárně ústy. Všechno musí náležitě ocucat, okousat a poslintat. I z tohoto důvodu byste měli klást velké nároky na materiály, ze kterých je nábytek a dekorace do dětského pokoje vyrobeny. Skříně na míru z masivu jsou skvělou volbou.