Aby stěhování v Praze proběhlo v poklidu

Na co se často při stěhování zapomíná

Označte křehké a cenné předměty – když balíte věci do krabic, může vám připadat, že jsou takto v bezpečí, a že se tedy mohou převézt na nové bydliště. Některé předměty jsou však náchylnější na poškození a přece jen by měly být takové krabice odděleny od ostatních a patřičně označeny. Dejte jasnou formou stěhovákům vědět slovně i červenou výraznou značkou „křehké, neklopit“ atp., které to jsou, aby je umístili do vozidla až nahoru, nikoli dospodu.

kartonové krabice

Rozlučte se se sousedy a nechte na sebe nějaký kontakt – nenechávejte po sobě spoušť a opouštějte své staré bydliště s úctou k ostatním. Nikdy nevíte, kdy se s nimi znovu setkáte, a vždy je lepší, aby si vás lidé uchovali v paměti jako dobrosrdečné a milé přátele. Budete se tak i sami lépe cítit. Dobří sousedé vás pak mohou upozornit na nějaké potíže či nesrovnalosti, pokud něco opomenete, uvědomte si, že stěhování je náročné, a že jsme jen omylní lidé.

balicí papír

Udržujte kontakt i se stěhováky – měli byste mít u sebe cestovní tašku či batoh s věcmi, které budete v den stěhování Praha Odnes to potřebovat, jako jsou oblečení, přezůvky, hygienické potřeby, jídlo a nápoje, doklady, peníze, hračky pro děti, základní krmivo pro zvířata atd. Zapište si telefon na stěhovací firmu a také na řidiče a buďte s ním v kontaktu. Měli byste se také se stěhováky domluvit na časovém harmonogramu a pochopitelně na přesné adrese a čísle bytu, kam se stěhujete.

Mějte také jasno o platbě – většinou stěhovací firmy inkasují za své služby odměnu v hotovosti, mějte také jasno o celkové ceně, aby pak nedocházelo k nedorozuměním, a samozřejmě si včas vyzvedněte peníze z účtu. Pokud budete chtít stěhováky odměnit nějakou částkou navíc, případně nachystaným občerstvením a posezením u kávy, bude to milé a zlepší to i vzájemné vztahy a vazby mezi lidmi.