Jak efektivně zhubnout?

Hubnutí je nikdy nekončící příběh u mnoha žen. Pokud tedy i vy patříte do téhle skupiny žen, které samy se sebou prostě nejsou nikdy spokojené, máme pro vás nápad. Nejprve, než začnete vyšilovat, že máte pár kilo na víc a že vaše postava prostě není dokonalá, spočítejte si své BMI. BMI kalkulačka je super lehký, ale účinný nástroj, pomocí něhož můžete během chvíle zjistit, zda máte, či nemáte nadváhu.

zdravá snídaně

Pokud vám vyjde, že vaše váha je naprosto v pořádku, asi byste měla zapracovat spíše na svém sebevědomí, nežli na své váze. Pravděpodobně jste jen příliš kritičtí a s vaší váhou to nesouvisí. Nicméně pokud vám vyjde výsledek, který ukazuje, že máte nějaké to kilo navíc, měli byste se pustit do hubnutí.

Hubnutí je dlouhotrvající proces a musí se na něj jít opatrně. Určitě nemá, smyls držet dlouhodobě nějaké drastické diety. Díky dietám totiž sice pár kilo zhubnete (a dokonce i vcelku rychle), nicméně tyto kila se vám pravděpodobně vrátí zase zpět, hned jak začnete normálně jíst. Zkrátka, musíte změnit váš životní styl jednou provždy.

zdravé jídlo

Začít byste měli se stravou – nikoliv však s hladověním. Myslete na to, že snídaně je základ celého dne a nesmíte ji vynechávat. Dbejte na plnohodnotnou snídani bohatou na živiny. Obdobně tomu je i s dopolední svačinou. Oběd je klasické jídlo, na které zapomíná jen málo kdo. Následuje odpolední svačina a večeře. Ohlídejte si i večeři. Ta nesmí obsahovat mnoho cukrů ani tuků. Musí být lehká, aby se vám jídlo dobře trávilo a dobře se vám spalo.

Kromě pravidelné a kvalitní stravy nesmíte zapomenout ani na pravidelný pohyb. Ideální je, pokud začnete běhat, nebo chodit třeba do posilovny. Nicméně chápeme, že tohle není pro každého. Určitě tak začněte alespoň s vycházkami, nebo s jakýmkoliv jiným pohybem – jako je například jízda na kole, nebo pravidelné venčení psa.