Co si počít ve finanční tísni?

Nedostatek finančních prostředků je něčím, co může v životě dolehnout prakticky na kohokoliv. Nikdo není zaručeně ušetřen toho, že mu aspoň někdy nedojdou peníze a on se tak neocitne před dilematem, zda má na něčem šetřit nebo si spíše postrádané peníze zkusit někde pořídit.

Je obvyklé, že když peníze začnou scházet, sází se v první řadě na pokusy na něčem ušetřit. Škrtání ve svém rozpočtu je přece zkraje daleko pohodlnější než obíhání finančních institucí nebo nějaký ten vedlejší přivýdělek.

vyrovnané mince

Ovšem omezování se má své meze. Někdy se sice dá oželet více plateb a někdy méně, ale pokud se peníze nedostávají citelněji, už není nejednou nic, co by si ještě mohl jedinec v tísni odpustit. A když se tak nepodaří dost vydělat, může přijít i půjčka vhod, a to navzdory tomu, že se jedná pouze o časově omezenou pomoc, provázenou navrch nutností platit za takové poskytnuté peníze úroky.

Ale půjčí ve všech finančních ústavech každému, kdo se na ně obrátí? Samozřejmě, že nikoliv. Žadatel tu uspěje pouze tehdy, když splní všechno to, co se tu po něm žádá, když prokáže, že bude schopen takto získané finanční prostředky v pořádku vrátit.

vysypané mince

A když to někdo v bance prokázat nedokáže, protože má kupříkladu nějaký záznam v registrech dlužníků, relativně nízké výdělky, exekuce nebo jiné komplikace? Pak je tu pro někoho takového nebankovní americká hypotéka, kterou dostane klidně i ten, kdo není coby žadatel o ni ideální a tudíž by se mu v bance sotva podařilo uspět.

U nebankovních hypoték je úspěch se žádostí zaručen všem, kdo nejsou beznadějně zadlužení a kdo mohou splnit takové nezbytné minimum, jako jsou příjmy stačící na splácení a pro jistotu zástava nemovitosti coby záruka splácení.

Ano, i tak málo stačí nebankovnímu sektoru k tomu, aby byl ochoten pomoci žadateli ve finanční nouzi. A proto se sem vyplatí zamířit, když to v bankách vypadá beznadějně.