Dílna, ve které je radost pracovat

Prostorná dílna je doslova svatyní každého zapáleného kutila, který se snaží doma neustále něco opravovat, předělávat a vyrábět. Tedy za předpokladu, že je interiér navržen v tom nejlepším zájmu a skýtá dostatek úložného prostoru na veškeré nářadí. Pokud je vše uloženo na svém místě, je možné snadno zrealizovat své projekty, které se už dlouho klubou vzadu v hlavě a čekají na vaše šikovné ruce. Co by ve správné výbavě domácího kutila nemělo chybět?

stará dílna

Dostatečně velká pracovní plocha

Velké pracovní desky jsou v dílně nepostradatelné. Mít kvalitní pracovní stůl opatřený navíc dostatečně velkou pracovní deskou je alfou a omegou každé správné dílny. Pracovní stůl může být buď jako samostatný prvek nábytku nebo být přímo v sestavě, která je určena k vybavení dílny. Pracovní stůl by měl být dostatečně velký, neboť zde musí být dostatečný prostor na manipulaci při práci a zároveň po okrajích místo pro uložení statického nářadí. Jak víme, bez tohoto se v dílně zkrátka nedá obejít. Pracovní stůl je dobré doplnit zásuvkami na uložení drobného nářadí, jakou jsou šroubováky, závitníky nebo soustružnický nůž I-nastroje. Krom nich nezapomínejte při zařizování domácí dílny i na nástěnné police, díky kterým budete mít veškeré drobné nářadí na dosah ruky.

frézování

Organizátory, díky kterým bude vše na dosah ruky

Ve všech dílnách většinou vládne chaos a nepořádek. I když jsou muži v mnohých ohledech perfekcionisti, pořádek mezi ně rozhodně nepatří. Pokud má dílna správně fungovat, musí jí ovládnout pořádek a organizace. Jenže jak na to? Když bude mít každý nástroj své pevné místo, jen málokdy se ocitnete v situaci, kdy budete muset něco hledat. Bez promyšleného uspořádání a vhodných úložných prvků se zkrátka neobejdete. Skříně, policové systémy a další organizátory budou pro vaší dílnu trefou do černého.