Proč zvolit nebankovní půjčku?

Tíživá finanční situace může překvapit každého z nás a v takovou chvíli by tu pro nás měly být banky, které by měly přijít s chytrých řešením, jak celý problém co možná nejrychleji vyřešit. Výhodně nastavený úvěr však není pro každého a pro jeho získání je zapotřebí splnit řadu nastavených podmínek. Není asi zapotřebí vysvětlovat, že se tyto podmínky každým rokem zpřísňují. A i když je na trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta, stejnou měrou přibývá i počet zamítnutých žádostí.

podání rukou

Pro mnoho lidí je nebankovní půjčka vidinou nevýhodného úvěrového produktu, za kterým se skrývá mnoho zbytečných poplatků, o kterých dlužník mnohdy neví. Realita je však od tohoto scénáře na míle vzdálená, mnoho nebankovních společností nabízí výhodnější úvěry než v bankách. Úvěr u nebankovní společnosti navíc vyřešíte rychleji, snadněji a bez zbytečného papírování a byrokracie.

Dokládání příjmů

S úvěrovými produkty má dle statistik zkušenost každý druhý Čech. Jednou z podmínek pro získání je i doložení výše měsíčních příjmů. I když je to pro mnohé samozřejmost, najdou se i tací, kteří svůj příjem doložit nemohou. V takových chvílích rozhodnutí banky míří k jednomu jedinému závěru-zamítnutí žádosti o úvěr. Každá banka prověřuje bonitu žadatele, která se skládá hned z několika faktorů. Jedním z nich je i pravidelný měsíční příjem. Je to vcelku pochopitelné, dlužník může úvěr splácet jen za předpokladu, že má z čeho.

sjednání hypotéky

Nebankovní sektor je však naštěstí v tomto ohledu benevolentnější a úvěry nabízí i takým, kteří nejsou schopni příjem doložit. Takovým produktem je i americká hypotéka bez dokládání příjmů, která rozhodně stojí za povšimnutí. Nebankovní sektor tak mnohdy nabízí jedinou záchranou stanici na cestu před krachem a není tedy od věci názor poněkud přehodnotit.