Nezařazené

Jak na domácí oslavu


Téma
Pokud pořádáte večírek pro svou ratolest, je výběr tématu, spojeného se vkusem oslavence, určitě dobrý nápad. Přizpůsobit můžete výzdobu i podobu dortu a pozvánek, na zvážení je i možnost vyzvat malé gratulanty, aby přišli v odpovídajícím kostýmu.
U oslavy pro dospělé není samozřejmě úplně vhodné jít až tolik do důsledků, nicméně vhodné téma vám může pomoci se zvolením podávaného menu a výzdobou. Zatímco v případě dětské oslavy můžete jít opravdu do důsledků a s laděním si opravdu „vyhrát“, tady se doporučuje vsadit spíš na vtip a detaily, které vaší snaze dodají určitý rámec. Tak, aby výsledek nebyl příliš křečovitý.
mraky nad balonky.jpg
Jídlo
Ať už se rozhodnete pro opulentní menu nebo hodláte připravit jen menší pohoštění, i tady je několik věcí, na které je dobré si dát pozor. Především byste si měli zjistit případné alergie svých hostů na určité potraviny. Pokud připravujete jídlo pro alergika, je nutné zabránit tomu, aby se daný pokrm alergenem jakýmkoliv způsobem kontaminoval – na místě je důsledná hygiena a použití čistého náčiní a nádobí.
Různí lidé mají samozřejmě také naprosto různé chutě, takže opatrně se solí a dalším ochucováním, rozhodně uděláte lépe, když necháte hosty, aby si jídlo v tomto ohledu „doladili“ sami až na talíři. Opatrnost je na místě také v případě, že se rozhodnete podávat nějaký ostřejší pokrm, tady lze pro strávníky s citlivějšími jazýčky připravit buď stejné jídlo v méně kořeněné a dochucené variantě, případně jako alternativu jiný, „jemnější“ chod.
siluety dětí.png
Zábava
U dětské party je samozřejmě nějaké to povyražení nepsaným pravidlem, ať už má podobu tvoření čehokoliv nebo kolektivní hry. I v případě „dospělé“ akce se ale vyplatí mít připraveno něco takříkajíc v rukávu. Ať už vsadíte na osvědčenou klasiku, nebo se rozhodnete svým hostům dopřát zcelanový zážitek, můžete si být jisti, že se vaše oslava posune ještě o level výš.
narozeninový dort a svíčky.jpg
Hudba
K uvolněné atmosféře nějaké to hudební pozadí patří, i pokud se hodláte obejít bez tance. Výběr pro více lidí vám může zamotat hlavu, zvlášť pokud si nejste jisti jejich hudebním vkusem. Pokud disponujete vhodným reproduktorem, stačí si vzít na pomoc notebook s připojením a využít například portál YouTube. Kdo bude mít chuť, může si vybrat „svůj“ song a pustit ho ostatním. U dětských oslav se ovšem může takový postup pěkně vymstít, riskujete totiž, že pozvaní špunti se sesednou kolem „kouzelné bedýnky“ a nic kromě jejího obsahu je nebude zajímat. Je proto lepší mít předem připravený playlist nebo pověřit někoho, kdo bude v případě potřeby fungovat jako „výhradní DJ“.