Nezařazené

Kuřáci

Denně v ruce pomůcku, bez které si nedovedou představit uběhnout pouhých pár hodin. Žluté nehty, nepříjemně zavánějící dech a neustálá obsese nad tím, kde najít kousek místa k tomu, aby si „vychutnali“ jednu.
hořící cigareta
Nenechávejte se ovšem mýlit. O Vychutnávání čehokoli tady již dávno nejde. Pokud jste kuřákem více než příležitostným, Vaše tendence tíhnout k zapálení si cigarety či jiného tabákového výrobku nevychází z nějakého labužnictví, ale z pouhopouhého návyku jak na vdechované látky uvolňující se během hoření, tak také na samotný rituál držení, zapálení a požití cigarety, který se pro mnohé jedince stal v zásadě základem jejich dne. Dost možná i toho Vašeho.
cigaretový kouř
Pasivní kouření a jeho působení
Co většině kuřáků s jejich nezdravým životním stylem bohužel nedochází (či si to jednoduše nechtějí připustit) je fakt, že cigaretový kouř obtěžuje jejich okolí.
Nejenže je nepříjemně cítit a má schopnost vsáknout se do veškerých textilií, které máte doma, nebo třeba i do malby či nátěru na stěnách, ale zároveň vdechováním výparů vycházejících z této „zábavy“ může dojít k poškození zdraví i těch jedinců, kteří kouření neholdují. Rakovina plic není u pasivních kuřáků ničím novým.
krabička cigaret
Více než drahá zábava
Většina Čechů má tendenci si stěžovat na stav financí v domácím rozpočtu. Přesto však desítky tisíc jedinců neváhají utrácet skutečně vysoké částky za krabičku cigaret, klidně i pochybného původu či značky. Běžná krabička dvaceti kusů cigaret se dnes pohybuje v cenovém rozmezí šedesáti až sto korun českých a nejeden kuřák je schopen zvládnout vypotřebovat dvě krabičky za den.
Ve výsledku tak někteří z těch, co se neustále ohánějí narážkami na malý plat či jiné finanční znevýhodnění, jsou schopni utratit měsíčně klidně i šest tisíc korun ze svého rozpočtu na něco natolik škodlivého, že je to může ve více než sedmdesáti procentech případů doslova zabít.