Máte-li všeho dost, vypadněte!

Občas se každému stane, že má pocit, že se na něj hroutí celičký svět. Všechno člověk tak nějak štve, nic se nedaří, jedna zpráva stíhá druhou. Je to takový bod zlomu. Buď se takovou situací necháte dále trápit, nebo se rozhodnete na radikální obranu. Já tomu říkám bod zlomu.

Netrapte se

Myslím, že mé pojmenování není úplně správné, ale doporučuji změnu dosavadního životního stylu. Opustit pohodlí a vydat se někam, kde nemáte nic jisté, vše si musíte promyslet a zařídit vlastníma rukama. Jde o terapii stresem.

Pokud se nacházíte ve výše uvedeném rozpoložení, zkuste si sbalit pár věcí do batohu a vypadnout do přírody. Na pár dní se jen tak toulat. Můžete si i stanovit cíl, jako přechod hřebene hory, nebo ujít určité množství kilometrů, vystoupat na nějaký pořádný kopec. Krom plnění cílů, se ale připravte na nocování v přírodě. Na noci v opuštěném místě, uprostřed lesa. Připravte se na vaření v polních podmínkách i na tajemné zvuky lesa uprostřed noci.

Terapie

Příprava bivaku, jeho výběr, zabezpečení, příprava stravy, to vše vás bude zaměstnávat od stmívání po okamžik, kdy půjdete spát. A tady to nekončí. Až budete ve spacáku, vše se zklidní a vy najednou uslyšíte zvuky lesa. Věřte mi, že pro mnohé jsou docela strašidelné. A nemyslím tím jen houkání sovy či volání sýčka. Vaše přítomnost může být příčinou přítomnosti zvědavých živočichů. Uslyšíte šourání srnek či divokých prasat. Jestli jste zrovna v období říje, pan jelen se může rozhodnout troubit přímo vedle vás. Nevymlouvejte mu to.

Ne, nemusí jít jen o velká zvířata. V podzimním listí dokáže udělat pořádný „kravál“ i velký brouk, který se rozhodne projít kousek za vaší hlavou. Kdo není zvyklý, bude docela rád za první příznaky blížícího se svítání. A víte co je zajímavé? I přesto, že budete spát jen tak na půl plynu, budete se cítit vyspaní do růžova. Navíc jste zrovna získali jeden zajímavý životní zážitek.