Nezařazené

Prasátko nám nestačí!


Všichni máme doma prasátko, kasičku na drobné peníze, které zrovna teď nepotřebujeme. Někdo se v této kasičce snaží ušetřit na dovolenou, oblečení, tetování, každý má to své prasátko na něco jiného.  Často přicházejí nečekané výdaje a my musíme vybrat ty „drobné“, které šetříme. Mohou přijít, ale chvíle, kdy už nám ani to prasátko nestačí!
 oranžové prasátko
Výdaje
Každý máme svůj životní standard, který nám určuje pohyb našich peněz. Máme výdaje na domácnost, rodinu, jídlo, oblečení. To jsou výdaje, které jsou běžné a počítáme s nimi každý měsíc. Mohou přijít, ale výdaje, které nám mohou narušit náš finanční plán a rozpočet.
·         Porucha automobilu
·         Rozbitá lednička
·         Nový člen rodiny – miminko
·         Dlouhodobá pracovní neschopnost
Nečekaných výdajů může být mnoho, proto bychom měli být lépe připraveni.
 
Úspory
Úspory v našem prasátku opravdu nestačí! Taková kasička, je dárkem pro naše děti, které tak naučíme šetřit a hospodařit s penězi,aby si mohly koupit hračku nebo sladkosti. My potřebujeme úspory, kdyby nastaly nečekané výdaje, které mohou narušit náš finanční rozpočet. Úspory v podobě spořících účtů, investičních fondů, stavebních spoření a mnohé další produkty. Finanční produkty, které naše finance, které máme na víc, zhodnotily a uchovaly pro případ náhlé potřeby.
 
Jak být připraven?
·         Sepište na papír Vaše příjmy a výdaje, spočítejte kolik peněz můžete ušetřit.
·         Sestavte si přehled plateb, které Vám odchází z účtu každý měsíc.
·         Najděte místo, zbytečný výdaj, kde můžete ušetřit.
·         Přenechejte Vaše prasátko dětem! Naučte je první krůčky k šetření peněz.
·         Poraďte se, finanční poradci jsou dnes na každém rohu.
 české bankovky a mince
Váš nový produkt na úspory zajistí zhodnocení „přebytečných“ financí. Vaše plánovaná dovolená nebo náhlá porucha automobilu, nebude bolet Vás ani Vaši peněženku. Buďte chytří a především připravení na nečekané výdaje.