Proč je cena betonového plotu tak vysoká?

Není pochyb o tom, že mít oplocený pozemek má své výhody. Přinejmenším slouží jako překážka proti zlodějům, a mnohé z nich může od jejich úmyslu odradit. Zvláště pokud je plot dostatečně solidní.

Navíc zabrání i jiným lidem, aby si zkracovali přes váš pozemek cestu. Pokud máte navíc malé děti či zvířata, pak jistě oceníte fakt, že jim zabrání dostat se mimo vytyčené hranice a vběhnout například do silnice.

betonp3

To vše je samozřejmě dobré. Otázkou ale je, jaký typ plotu pořídit. Máme totiž hned několik možností. Tou nejoblíbenější, především kvůli ceně a snadnosti montáže, je pletivový typ. Ten však neposkytuje příliš soukromí, a je snadné jej překonat.

V současnosti je však zdaleka nejlepší použít beton. Ten se dá vytvarovat přesně tak, jak chceme, takže se hodí kamkoliv. Navíc není pro zloděje ani zdaleka tak snadné jej poškodit. Také jeho údržba je podstatně jednodušší, a životnost delší.

Faktem však je, že cena betonového plotu Montáž MPC není zrovna nejnižší. K tomu je samozřejmě důvod. Abychom porozuměli, proč tomu tak je, je nutné se podívat, co vše je v této částce zahrnuto.

V první řadě je to samozřejmě samotný materiál – cement, písek, případně formy a ostatní. Zde se již dostaneme na pěknou částku, zvlášť pokud je náš pozemek větší. Přesto jsou to vše nutné položky, které je nutné obstarat.

betonp5

Dále je to potřebné nářadí k montáži. Sem patří nejen zednické lžíce, ale i mísy na rozmíchání, míchačka, automobil na převážení materiálu, a mnoho dalšího. I tady nám částka poměrně naroste. A to vše v případě, že si jej stavíme sami.

Pokud se rozhodneme, že jej necháme postavit od profesionální firmy, musíme do této ceny započítat i plat jejích zaměstnanců a zisk dané firmy. A vzhledem k tomu, jak dlouho může taková stavba trvat, nám i zde cena nabude.

Je tedy pochopitelné, že ani celková částka nebude nejmenší. Věřte ale, že se to nakonec rozhodně vyplatí.