Prodej mobilních celoročně obyvatelných domů se opírá o některé zásadní body

Chcete-li si pořídit celoročně obyvatelný mobilní dům, počítejte s tím, že prodej mobilních domů Top-mobilnidomy.cz slaví svůj úspěch pro některé dílčí důležité aspekty:

Komfort za dostupnou cenu – ceny dvoupokojových bytů ve větších městech mohou šplhat až ke třem milionům korun, přitom jejich reálná hodnota je mnohonásobně, ale mnohonásobně nižší. Za zamyšlení stojí také fakt, že jde v mnoha případech o revitalizovaná panelová sídliště, postavená ještě v době socialismu. Kdyby se tehdy byty nestavěly takovým tempem, umíte si představit, jak by to tu dnes vypadalo s trhem ohledně bydlení?

rajčata na zahradě

Ceny mobilních domů o shodné ploše půdorysu dvoupokojových bytů jsou, jak se říká, úplně někde jinde. Pořídíte je výrazně levněji a hlavně máte k dispozici vlastní objekt, kde nehradíte nájem, částku do fondu oprav, a kde také můžete výrazně ušetřit na provozních nákladech.

Provozní náklady – největších úspor lze dosáhnout za vytápění, pokud vsadíte na krbová kamna nebo krb, případně s teplovodním výměníkem. Úsporné řešení je i tepelné čerpadlo, ovšem zde musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady. Dalších úspor dosáhnete sporákem zapojeným na propan-butanovou desetilitrovou láhev, vlastní studnou a fotovoltaickými panely pro výrobu elektřiny i ohřev vody. Netýká se vás ani poplatek do fondu oprav, který hradí majitelé bytů v bytových domech, navíc náklady na údržbu mobilní dřevostavby jsou výrazně nižší.

červená řepa na záhonu u mobilního domu

Vlastní zahrada – kdo měl někdy vlastní zahradu a využil možnosti vyjít v létě před dům před východem slunce s hrnkem čaje nebo kávy, a mohl porovnávat tuto skutečnost s ranním probouzením v panelovém sídlišti, má přesnou představu, jaký je mezi tím rozdíl. Jednou z podstatných výhod mobilních domů je právě vlastní pozemek, kde můžete pěstovat zeleninu a ovoce a pochopitelně relaxovat mnohem lépe, než na sídlišti na balkoně, s výhledem do oken protějšího domu.