Formule 1

Historie Formule 1 sahá do roku 1950. V tomto roce se začala konat Grand Prix – Velká cena Velké Británie jako součást mistrovství světa. Prvním mistrem světa se v tomtéž roce stal italský závodník Giuseppe Farina ve voze Alfa Romeo. Velmi známým automobilovým závodníkem byl Niki Lauda. Tento rakouský pilot Formule 1 se proslavil mnohými vítězstvími. Známý je však i pro svou tragickou nehodou v roce 1976. Po té co se svým vozem Ferrari narazil do svodidel a po srážce s dalším vozem jeho auto vzplanulo, ztratil Lauda svou přilbu a do nemocnice byl převezen ve velmi těžkém stavu. Popáleniny v jeho obličeji byly tak velké, že musel podstoupit plastickou operaci. Jeho smrt v roce 2019 byla zapříčiněna následkem poškození plic při nehodě. 

Ferrari

Dalším několikanásobným mistrem světa byl brazilský závodník Ayrton Senna. Jeho nehoda při Grand Prix San Marino, v roce 1994, se pro něj stala osudnou. Po nárazu do betonové zdi během závodu byl převezen do nemocnice, kde krátce na to, ve svých 34letech, zemřel. Nejúspěšnějším automobilovým závodníkem byl bezesporu Michael Schumacher. Jeho poslední závod se konal v roce 2012 na Grand Prix Brazílie. V roce 2013 utrpěl úraz hlavy při lyžování a byl upoután na lůžko. Jeho současný zdravotní stav není známý. 

Formule 1

Jedním z nejlepších závodníků Formule 1 je v současnosti britský pilot Lewis Hamilton. Do roku 2012 závodil za stáj týmu McLaren, nyní závodí za tým Mercedes. Společně s Michalem Schumacherem získal nejvíce mistrovských titulů. K velkému množství úspěšných automobilových závodníků se řadí jména jako Keke Rosberg, Nigel Mansell, Emerson Fittipaldi, Damon Hill nebo třeba Mika Häkkinen. V letošním roce 2021 se jede již 72.sezóna Mistrovství světa Formule 1. Mezi zúčastněnými jezdci nechybí Lewis Hamilton, Kimi Räikkönnen a dokonce ani Fernando Alonso, který se vrátil do dvouleté přestávce.