Vysněný dům

Velkou výhodou pro všechny, kteří si chtějí postavit vlastní dům, je dobrá volba pozemku. Ať už je získaný dědictvím po prarodičích, zakoupený či pronajatý. První varianta, která je nejvítanější, přináší mladému páru nemalý finanční vklad. Který budou moci využít při výstavbě rodinného domu. Protože ceny pozemku neustále rostou, využít lze rovněž jeho pronájem. Který rovněž jednorázově finanční hotovost nezatíží. V poslední době si dům mladí lidé často vybudují na pozemku, který souvisí s prostornou zahradou rodičů. A vytvoří tím originální vícegenerační soužití. S výhodou vlastního bydlení a přesto s možnosti vzájemné oboustranné výpomoci. Ať už v případě narození dětí, kdy prarodiče rádi na sebe, v případě potřeby, vezmou roli opatrovníků. A naopak. Když rodiče zestárnou, krátký chodníček mezi oběma domy umožní se o ně postarat. A posloužit v případě nemoci či stáří.

Rodinný dům s bazénem

Oblíbeným typem rodinných domů jsou v poslední době dřevostavby. I když se to nezdá, dnešní technologie zpracování dřeva zaručuje, že tyto stavby jsou stejně trvanlivé jako ty zděné. A pro všechny, kteří chtějí šetřit přírodu, jsou i ekologické. Jejich největší předností jsou tepelně izolační vlastnosti, které akumuluje teplo. A tak když v domě zatopíte, celý prostor se rychle prohřeje, protože teplo nemá kudy unikat. Což majitelům ušetří nemalé finance za vytápění. Další výhodou pro všechny, kteří se rozhodnou pro dřevostavbu, je rychlost její výstavby. Protože tento druh staveb není vhodný pro svépomocné stavitele, ideálním řešením je nechat si ji postavit na klíč.

Vysněný dům ze dřeva

Kdy termín dodání je v řádu měsíců. Dřevostavby jsou nabízeny v několika verzích. Podle technologie, která je v daném případě použita. Nejrychlejší způsob nabízí dřevostavba panelová, kterou tvoří bloky z rovnaného řeziva a vynikají potřebnou variabilitou. Na skeletovou dřevostavbu jsou použity konstrukce z hranolů, mezi které se vkládá izolace. Na masivní dřevostavby je použito dřevo v surovém stavu. A náročnější jsou nejen stavebně, ale i finančně. Pro svůj moderní vzhled jsou velmi oblíbené masivní dřevostavby panelové. Jejich obvodové stěny jsou vrstveny a skládány z masivního dřeva a uvnitř jsou vyztuženy celodřevěnými konstrukcemi a sádrovláknitými deskami. Ať už se mladý pár rozhodne pro jakoukoliv variantu rodinného domu, určitě nebude litovat. Bydlení ve vlastním je přece naplněním společného snu.