Závist

Jedním z problémů dnešní společnosti, zvlášť v naší České republice, je závist. Lidé si navzájem závidí i nos mezi očima tak, jak jim narostl, i když je třeba orlí anebo je to naopak pršák. Tím chci říct, že každá maličkost může v české společnosti lehce vyvolat závist. Tato závist se pak projevuje nepatřičným, nemorálním chováním vůči člověku, kterému závidíme. A teď jedna důležitá myšlenka, kterou bychom si měli všichni uvědomit. Ten, kdo závidí, očividně je sám se sebou a svým životem nespokojen. Pamatujte si, že pouze úspěšní lidé, kteří něco dokázali, tě budou podporovat a chválit.

závist

Naopak ti loseři tě buď budou v jakýchkoliv činech odrazovat anebo se jejich chování přenese do urážek, výsměchů a naschválů. Tito lidé ti budou závidět i malou věc, kterou si dokázal a třeba už ji někteří sami mají. Jenomže jim třeba nejde pouze o to, že jste si dokázali například  něco pořídit nebo jste dokázali něco získat, oni vám závidí i to, jakým způsobem jste to dokázali , za jakých podmínek a kdy – tzn. v jakém čase, ať už je to délka získávání nebo to, kolik je vám let, že jste například velmi mladí a už jste něco dokázali, už jste něco získali. Od takovýchto lidí se držte dál, protože vás budou vždy stahovat s sebou dolů.

ohleduplnost

Určitě vás nebudou motivovat a podporovat, ale schválně vám budou vaše plány vymlouvat a hatit. Takže závidět ti mohou jak lidé, kteří nic nezískali, ale i ti, kteří něco získali, ale pořád je jim to málo a závidí druhým lidem, za jakých podmínek něco získali. Závistivci se na první pohled tváří jako ti nejlepší lidé na celé planetě, až poté se ukážou a chtějí druhému člověku ublížit a to jen proto, aby se sami cítili lépe. Jen oni vlastně netuší, že tím, co dělají těm úspěšným se sami přivádějí ještě níž a níž až spadnou morálně na dno a tím i jejich úspěšnost v životě klesá, protože myslí pesimisticky. Myslí na pesimismus, který jim přebírá jejich tvořivost.