Jak si zkrášlit domov

Jak si zkrášlit domov

Pokud jste tvořiví, máte rádi květiny a chcete je zakomponovat do své domácnosti, můžete zkusit vyrobit květinové dekorace ze sušených květů.

Výběr květin

Výběr sbírky květin je pro vytvoření zajímavé dekorace samozřejmě nejdůležitějším krokem. Pokud plánujete vše předem, můžete si oblíbené květiny nasušit sami. Jestliže nemáte na sběr a sušení čas nebo prostor, vše, co k vaší práci budete potřebovat, najdete v obchodě, kde se prodávají floristické potřeby https://www.lepaso.cz/Floristicke-potreby-c3_0_1.htm.

věnec

Všechny květiny jdou usušit, ale některé nejsou úplně vhodné. Pokud tedy chcete začít od sušení, vyberte si například růže, hortenzie, sedmikrásky, levandule, fialky, květy s dlouhými stonky, mimózy, vavřín, břečťan, klasy a vřes. Při shromažďování květin k sušení je vhodné dodržovat některá jednoduchá opatření. Nejprve je nutné se ujistit, že květiny, které jsme se rozhodli použít, nemají léze ani tmavé skvrny, protože by mohly být infikované plísněmi s rizikem přenosu chorob i na jiné květiny. Nejlepší období pro jejich sklizeň jsou od pozdního jara do začátku podzimu, kdy je na záhonech i v přírodě velký výběr.

dekorace květiny

Jejich sušení

Nejstarší metodou, kterou používají babičky, je vertikální sušení, které se získává vázáním kytice květin provázkem a jejich umístěním vzhůru nohama na tmavé a větrané místo. Tato metoda se doporučuje pro všechny jarní květiny, které nemají příliš „masitou“ strukturu. Druhá metoda je trochu složitější a rostliny se šetrně vkládají do nádoby s pískem. Nesmí změnit tvar a musí zůstat stále trojrozměrné. Za nějaký čas se rostlina z písku opatrně vyjme.

Pokud si chcete vše ulehčit, obraťte se na obchodníka s floristickými potřebami. V prodeji jsou květiny sušené mrazem, které si zachovávají velice dobře své vlastnosti.

Skladování usušených květin

Dobře usušené květiny lze skladovat velice dlouhou dobu až do okamžiku, kdy máte čas se pustit do výroby dekorace. Nejvhodnější způsob, jak je uchovat, je zabalení do hedvábného papíru a vložit šetrně do papírové krabice a skladovat mimo vlhko a daleko od zdrojů tepla.

Například zajímavé listy můžete uchovat vložené do knihy mezi dva savé listy papíru.

Zajímavá a kreativní zábava

Vlastní tvorba dekorací ze suchých květů je v poslední době velmi módní záležitostí a jde o užitečného koníčka, kterým si můžete zútulnit své domovy. S fantazií můžete vytvářet přímo mistrovská díla. Nepotřebujete ani mnoho materiálu a samotná práce je velmi zábavná.