Běhání si zkrátka zamilujete!

Pohyb lidské tělo zkrátka potřebuje a to i v případě, kdy vykonáváte těžkou manuální práci. I když se povětšinou zaměstnání přesunula od ní do kancelářských židlí. Pohyb je pro naše tělo stejné přirozený jako třeba spánek nebo myšlení a bez něho se jen stěží můžeme obejít. Bez něho ubývá fyzická kondice, ochabují svaly a klouby a dříve nebo později můžeme trpět na bolesti zad, kloubů a celého pohybového aparátu. Předejít chronickým bolestem ve stáří jde právě pohybem. Navíc jsou některé sporty, které je možné provozovat v každém věku. Mezi nejvíce doporučovaný sport pro starší generaci je cyklistika, při které je na celý pohybový aparát vyvíjen jen minimální tlak. Jedná se tedy o sport, kdy není daný člověk ničím limitován. Jízdní kolo má povětšinou doma každý z nás, i když se na něj práší v garáži nebo ve sklepě. Proč tedy neoprášit stoleté vrstvy prachu a nevyužít začínajícího léta, které s sebou jistě přinese příznivé teploty.

běžící žena

A pak je tu běh, všemi milovaný sport, který není zapotřebí nijak dlouze představovat. Pokud hledáte sport, při kterém nejste nijak limitováni, je to běh. Nepotřebujete kvalitní vybavení, oblečení ani drahou obuv. Ze začátku si hravě postačí s tím, co už doma máte. Začátky budou opravdu náročné, ale jakoby někdy byly vůbec v něčem jednoduché. Pokud se ale překonáte a vytrváte, po čase už budete vybíhat s určitou pravidelností. Mnoho lidí tvrdí, že kritický je první měsíc, kdy je skutečně nutné se přemáhat a zvládnout počáteční pokusy, které končí nezdarem.

běh na lyžích

V zimě je to přeci jenom složitější, běhat se příliš nedá a proto, kdo neholduje zimním sportům, moc zábavy si venku neužije. Přesto se nebojte alespoň párkrát zkusit něco nového. Co třeba běžecké lyže? Pokud k němu zvolíte vhodné běžecké oblečení v podobě kalhot na běžky craft a funkční bundě, nakonec se vám tento druh pohybu třeba zalíbí.